OCTOBER 2018

 
 
October
  • 7th – The Bombay YMCA Swimming Competition
  4 X 25 m Relay – Women Open  
  First Place Rabiya S. Darvesh  
       
  50m Free Style, Back Stroke, Breast Stroke – Under 14
  Second Place Rabiya S. Darvesh  
       
  • 10th – UDAAN Valedictory function organised by The Modern School
  Fancy Dress (Jr. K.G.)  
  Merit Arwa T. Bagasrawala  
       
  Fancy Dress (Sr. K.G.)  
  First Place Zainab M. Barodawala  
  Second Place Mahira K. Mansuri  
       
  Recitation (Jr. K.G.)  
  Third Place Anayah V. Sayed  
       
  Recitation (Sr. K.G.)    
  Third Place Zainab M. Haveliwala  
       
  Colouring (Sr. K.G.)    
  Second Place Dhwani K. Gohil  
  Merit Mariam A. Memon  
       
  Monoact (Junior)    
  First Place Ibrizul Ula Y. Shaikh  
       
  Monoact (Senior)    
  Second Place Munira M. Haveliwala  
       
  Bookmark Making (Junior)    
  First Place Maizah I. Multani  
       
  English Elocution (Junior)    
  Second Place Inayah I. Dharmajwala  
       
  English Elocution (Junior – Secondary Section)  
  Third Place Sia R. Shah  
       
  English Elocution (Senior)    
  Second Place Naquiyah M. Kachwala  
       
  Make Your Own Alien (Senior)  
  Third Place Afza A. Jariwala  
       
  Drawing & Colouring (Junior)  
  Second Place Bushra A. Munshi  
       
  Drawing & Colouring (Junior – Secondary Section)  
  Second Place Krushi V. Gada  
       
  Drawing & Colouring (Senior)  
  First Place Krishangi M. Parmar  
       
  Slogan Poster Making (Senior)  
  Second Place Riddhi R. Karkera  
       
  Paper Bag Making (Junior)  
  Second Place Nitika N. Kedare  
       
  Paper Bag Making (Junior)  
  Second Place Fatema A.K. Petiwala  
  Third Place Lamya A.M. Darukhanawala
       
  Hindi Elocution (Senior)  
  Second Place Ruchika R. Khandelwal  
       
  English Essay Writing (Junior)  
  Second Place Zenia M. Writer  
       
  Debate (Senior)    
  First Place Umaima H. Sayed  
  First Place Nidhi M. Karia  
       
  Calligraphy (Senior)    
  Second Place Navya J. Rajput  
       
  Tap Your Feet (Junior)    
  Merit Aafreen F. Sayyed  
       
  Tap Your Feet (Senior)    
  Second Place Ruchika Khandelwal  
       
  Memory Drawing (Junior)    
  First Place Charvi M. Jain  
       
  Solo Singing (Senior)    
  Third Place Insiya Z. Arsiwala  
       
  Chaat with a Twist & Fruit Salad (Senior)  
  Merit Zia N. Pithawala  
  Merit Kritika M. Dharod