Members of Staff

 
  ► Profile
  ► Members of Staff
  ► Student Council
  ► Clubs
  ► PTA
   
   
   
   
 
STAFF LIST 2021 – 22

SECONDARY TEACHING STAFF

  1. Ms. Michelle Medeira e D’Souza – Principal In Charge
  2. Ms. Zarine Irani
  3. Ms. Ritu Malik
  4. Mrs. Hemal Ved
  5. Mrs. Nisha Phaterpekar
  6. Mrs. Yojna Patole
  7. Mrs. Sarika Mahamunkar
  8. Mrs. Aakanksha Thakur
  9. Mrs. Chitra Singh
  10. Mrs. Madhu Kedia
  11. Ms. Parul Singh
  12. Mrs. Jenefer Chesan
  13. Mrs. Priya Konde
  14. Mrs. Pooja Dalal
  15. Ms. Rekha Rathee
  16. Ms. Kehkashan Mirza
  17. Ms. Arsheen Shaikh
  18. Ms. Aachal Jodhavat
  19. Mrs. Kashmira Sarkari

SECONDARY NON – TEACHING STAFF

  1. Mrs. Vaishali Volvaikar – Librarian

SECONDARY OFFICE STAFF

  1. Mrs. Tannaz Shroff – Sr. Clerk
  2. Mrs. Meher Engineer –Accountant

PRIMARY TEACHING STAFF FULL TIME

  1. Mrs. Tanaz Patel – Head Teacher
  2. Ms.  Kavita Nagpal
  3. Mrs. Trushna Mody
  4. Mrs. Parwana Hussain
  5. Mrs. Kulsum Khambati
  6. Ms.  Kainaz Bhamgara
  7. Mrs. Smruti Potdar
  8. Mrs. Kainaaz Siganporia
  9. Mrs. Chitralekha Singh
  10. Mrs. Havovi Khambatta
  11. Mrs. Nazafrin Dalal

PRIMARY NON-TEACHING STAFF 

  1. Mrs. Meher Katgara– Librarian

PRIMARY OFFICE STAFF

  1. Mr. Kailash Makwana – Jr. Clerk

PRE – PRIMARY TEACHING STAFF ( FULL TIME )

  1. Ms.  Preeti Sharma
  2. Mrs. Meetwa Vora
  3. Mrs. Priti Gawane

PRE – PRIMARY TEACHING STAFF ( PART – TIME )

  1. Mrs. Nandita Maheshwari
  2. Mrs. Jinita Tanna
  3. Mrs. Rashida Electricwala

PRE – PRIMARY HELPER TEACHER ( FULL TIME )

  1. Mrs. Mangala Bhandare
  2. Ms.  Supriya Dhoke
  3. Ms.  Joshna Gupta
  4. Mrs. Sonal Patel

PRE – PRIMARY HELPER TEACHER ( PART TIME )

  1. Ms.  Benaisha Banker
  2. Mrs. Swastika Gandhi

PRE – PRIMARY OFFICE STAFF 

  1. Mr.  Porus Lala–  Accounts Assistant
  2. Mrs. Rukhshana Delkhah – Jr. Clerk

ON CONTRACT

  1. Mr. Pradeep Indorkar – Band Master
  2. Mr. Kevin D’Souza – Music Teacher
  3. Mr. Nepal Saha

SUBORDINATE STAFF

  1. Shri Vijay Tambe
  2. Smt. Vimla Waghela
  3. Smt. Manisha Kadam
  4. Shri  Rohidas Mahimkar
  5. Shri  Madhu Palkar
  6. Smt. Kokila Solanki
  7. Smt. Alpa Nadar
  8. Shri  Vishwas Kadam
  9. Smt. Sangeeta Waghela
  10. Shri  Arvind Pawar
  11. Shri  Nitin Chunnam
  12. Shri  Sunil Kawade
  13. Smt. Supriya Sakharkar
  14. Shri  Mahesh Sahu
  15. Shri  Mukesh Prajapati
  16. Shri  Mohan Satwadhir
  17. Smt. Vinaya Kudkar 

JUDO

  1. Mr. Shashikant Shetty
  2. Ms. Manu Battrai

ELOCUTION SPEECH & DRAMA

  1. Mr. Meherzad Patel
  2. Mr. Danesh Khambata
  3. Mr. Danesh Irani
  4. Mr. Sajeel Parakh
  5. Mr. Darayus Subedar

COUNSELLORS

  1. Ms.  Manju Mukhi
  2. Mrs. Abha Ajmera