SEPTEMBER 2019

 
 
September
  • 4th – DSO Regional 2019 (Level 1)
  200 m Freestyle – Girls U/17    
  First Place Rabiya Darvesh  
       
  400 m Freestyle – Girls U/17    
  First Place Rabiya Darvesh  
       
  • 13th – Hindi Divas
  Handwriting Competition  
  First Place Riddhi Patel I B
  Second Place Rida Khan I A
  Third Place Arwa Jaorawala I A
       
  First Place Avisha Tandel II B
  Second Place Mahi Patel II B
  Third Place Aastha Gosia II A
       
  Story Writing Competition
  First Place Parie Mehta III B
  Second Place Seharish Syed III A
  Third Place Diya Shah III A
       
  First Place Naira Modi IV A
  Second Place Dhoon Dhalawat IV A
  Third Place Riddhi Masurkar IV B
       
  Picture Story Writing Competition
  First Place Tia Nakra V A
  Second Place Shreya Patel V A
  Third Place Khushi Chaudhari V B
       
  First Place Zahara Udaipurwala VI B
  Second Place Mariya Kachwala VI B
  Third Place Natasha Chawathe VI A
       
  First Place Mehal Pawan VII B
  Second Place Riva Jain VII B
  Third Place Sia Dalia VII A
       
  Essay Writing Competition
  First Place Sia Shah VIII B
  Second Place Charvi Jain VIII A
  Third Place Jia Purohit VIII A
       
  First Place Zaara Shaikh IX B
  Second Place Ayesha Shaikh IX A
  Third Place Sakina Makati IX B
       
  First Place Mishika Jain X A
  Second Place Vrushali Pacharne X B
  Third Place Umaima Rangwala X A
       
  • 21st – Zosta I, Declamation at C.J. School
  Second Place Aliza Bhathena VIII A
       
  • 21st – The East Bombay Bharat Scouts and Guides District Association- Late Lt. Col. Jamshed D. Kothawala Elocution Competition
  Bulbul Section – Hindi Language
  First Place Heta Udeshey IV A
       
  Guides Under 14 yrs. – Hindi Language
  Second Place Jia Purohit VIII A
  Third Place Mishika Shah VIII A
       
  Guides Under 14 yrs. – Hindi Language
  Third Place Aliza Bhathena VIII A
       
  Guides Under 17 yrs. – English Language
  Second Place Naqiyah Kachwala X B
       
  • 22nd – The Goan Institute – Elocution Competition
  Third Place Naqiyah Kachwala X B
       
  • 23rd – Swimming Federation of India DSO Zonal 2019 – Level 2
  200 m Freestyle – Girls U/17  
  First Place Rabiya Darvesh  
       
  400 m Freestyle – Girls U/17  
  First Place Rabiya Darvesh